Nowości  Roboty    
 

Roboty.info.pl > DeLaval z robotem do dezynfekcji wymion po udoju

2012-11-08 DeLaval z robotem do dezynfekcji wymion po udoju

Firma DeLaval opracowała kolejnego robota rolniczego - do dezynfekcji strzyków u krów DeLaval TSR.

Robot DeLaval TSR wykonuje automatyczną dezynfekcję strzyków po doju, dzięki czemu producent mleka uzyskuje pewność prawidłowego wykonania dezynfekcji, odpowiedniego stężenia preparatu i odpowiedniego podania na wymię.

W czasie wystawy AGROMEK w Danii robot TSR otrzymał nagrodę w kategorii Nowość Europejska. Produkt zostanie zaprezentowany podczas zbiżającej się wystawy EuroTier 2012 w Hanowerze w Niemczech.

"Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i jego bardzo pozytywnego przyjęcia przez klientów. Produkt przeznaczony jest do hal udojowych typu karuzelowego zewnętrznych, zarówno nowych jak i już pracujących. Dzięki automatyzacji producent zmniejsza koszty i nakłady pracy, a ponadto uzyskuje pewność prawidłowej higieny po doju, która jest jednym z podstawowych czynników zapewniających dochodowość produkcji." - powiedział Robert Jensen z firmy DeLaval.

Robot zostanie zaprezentowany na stoisku DeLaval podczas wystawy Hannover 2012, na stoisku numer 27-H34. Firma zapewnia profesjonalną polskojęzyczną obsługę.