Nowości  Roboty    
 

Roboty.info.pl > 10 000 robotów udojowych DeLaval VMS

2013-09-26 10 000 robotów udojowych DeLaval VMS

Firma DeLaval sprzedała swojego 10-cio tysięcznego robota udojowego VMS do gospodarstwa w Kanadzie.

10 000 robot DeLaval VMS został sprzedany do gospodarstwa Glenirvine Farms w miejscowości Fergus w Ontario (Kanada). Właściciele, Doug i Lynda Jefferson oraz Andrew i Amanda Den Haan posiadają stado liczące 50 krów mlecznych.

Jako pionier systemów doju automatycznego firma DeLaval zdobyła swój pierwszy patent na system dobrowolnego doju już w 1982 roku, a pierwszy zainstalowany na farmie robot udojowy pojawił się w Holandii we wczesnych latach 90-tych.

Pierwsza generacja robotów udojowych DeLaval VMS została sprzedana w 1998 roku. Producenci mleka docenili innowacyjność tego urządzenia, które pozwala na całodobowy dój. Robot VMS umożliwia dój ćwiartkowy, posiada łatwy w użyciu dotykowy ekran oraz możliwość pełnej integracji i rozbudowy w przyszłości.

"To wielki krok, na który złożyła się praca wielu osób, wliczając inżynierów, specjalistów ds. produktu, techników serwisowych, sieci sprzedaży oraz oczywiście naszych klientów. Uważam, że to osiągniecie wyznacza kierunek w którym zmierza przemysł mleczny: w kierunku większej automatyzacji i zintegrowanemu zarządzaniu farm mlecznych." - powiedział Jonas Hällman, dyrektor systemów doju automatycznego w firmie DeLaval.